UKS Lepietnica Klikuszowa

Uczniowski Klub Sportowy

O KLUBIE
UKS Lepietnica Klikuszowa - klub ten powstał w sezonie 2006 - 2007. Jego założycielem jest obecny trener tego klubu, Tomasz Klag. Klub ten od samego początku gra w IV lidze tenisa stołowego, w rejonie Nowy Targ. Na początku w klubie tym grali m.in: Adam Brodzik, Andrzej Żółtek, Łucja Pudzisz, Marcin Pępek, Monika Małecka, Szymon Luberda. Na początku sezonu 2007-2008 do klubu doszli Hubert Żółtek, Mateusz Obrzut i Szymon Panczak, lecz z końcem poprzedniego sezonu odeszli inni. Podstawowy skład UKS Lepietnica Klikuszowa w tym sezonie to: Andrzej Żółtek, Łucja Pudzisz, Mateusz Obrzut i Szymon Panczak. W meczach deblowych Andrzej Żółtek grał z Szymonem Panczak, a Łucja Pudzisz z Mateuszem Obrzut. Pierwsze zwycięstwo klub z Klikuszowej zanotował dnia 30 października 2008 roku, pokonując u siebie ekipę UKS Orkan SP 5 Nowy Targ 11:3. Było to w sezonie 2008-2009. Kolejkę wcześniej UKS Lepietnica Klikuszowa niespodziewanie zremisowała 7:7 z KS Napravia Naprawa, a max. 3,5 pkt. zdobył Szymon Panczak. Natomiast mecz później po pierwszym zwycięstwie z Orkanem klub z Andrzejem Żółtek (wtedy kapitan) na czele po raz kolejny sprawił niespodziankę i tym razem pokonał 8:6 pewnych siebie gości, którzy przybyli po zwycięstwo, a kolejnym kompletem 3,5 punktów popisał się Szymon Panczak. Dwa ostatnie mecze z zespołami z Kasinki Małej, tenisiści z Klikuszowej wygrali walkowerem (jeden mecz 14:0). W taki oto sposób UKS Lepietnica Klikuszowa zajęła pod koniec sezonu siódme na dziesięć miejsc w lidze. W sezonie 2009-2010 kapitanem klubu znad Lepietnicy została Łucja Pudzisz, jedyna dziewczyna grająca wtedy w klubie. Od tego sezonu w klubie brakowało Huberta Żółtek i Mateusza Obrzut, ale za to do klubu doszedł Marcin Duda. Na pewno klub odczuł ewidentny brak dwójki "w miarę podstawowych" graczy. Pierwszy mecz w sezonie UKS Lepietnica Klikuszowa przegrała z GKS Czarni Czarny Dunajec 4:10, co nie było nawet tak wysoką porażką w przeciwieństwie do meczy z Gorcami, z którymi przeważnie przegrywali 0:14. Po tym sezonie z klubem pożegnali się Andrzej Żółtek i Łucja Pudzisz - dwoje podstawowych graczy tego klubu, bez których ciężko było coś osiągnąć. Sezon 2010-2011 UKS Lepietnica Klikuszowa rozpoczęła z nowym kapitanem, a tym razem okazał się nim Szymon Panczak, dla którego ten sezon jest czwartym w barwach tego klubu. W tym sezonie do klubu doszli Paweł Stefaniak i Mikołaj Rypel - dwaj nowi gracze podstawowego składu obok Szymona Panczak i Marcina Dudy. Od tego sezonu Szymon Panczak gra deble w parze z Pawłem Stefaniak, natomiast Marcin Duda z Mikołajem Rypel. W tym sezonie tenisiści z Klikuszowej odnieśli rekordowe zwycięstwo 14:0 z drużyną UKS Orkan SP 5 Nowy Targ, a w podstawowym składzie wystąpiła całą powyżej wymieniona czwórka - każdy z nich zdobył w tym meczu komplet punktów.

KAPITANOWIE:
- sezon 2006-2007 -